Styl online

Ciekawy portal tematyczny!

Home » Moda » Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to aktualnie nagminny problem. Wiele dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Powodów może być mnóstwo. Znawcy tematu nie umieją wskazać jednoznacznie. Jedno jest oczywiste: takie dzieci muszą mieć terapię. Duże znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – plusy
Opiekunowie, gdy słyszą o kłopotach rozwojowych malucha są załamani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Kiedy minie początkowy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest nieoceniony i zasadniczo przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość młoda terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym stworzyła zasady terapii która pomaga dzieci dzieci autystyczne. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to doskonała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Duża część rodziców z powodzeniem ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to występuje naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Duże znaczenie posiada nauka czytania. Z tego powodu dziecko szybko uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeżeli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań na płycie. Ten rozdział jest dla niektórych trudny, z uwagi na to, że dziecko buntuje się.
Kolejna część to korzystanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne kształtują w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, uporządkowanie, logikę, umiejętność nawiązywania relacji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, ludziki, karty i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Należy ją szczegółowo, po to aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: pomoce terapeutyczne w sklepie internetowym

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube

Ciekawe wpisy

liczby złożone

co to liczby pierwszeJedzenie jest jedną z ważniejszych czynności w ...

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny jest niesłychanie istotny dla każdego z nas, bowiem ...

Włosy

Włosy, jak wszystkie inne istniejące na świecie materiały lub rzeczy ...

Promocje na ubrania

Szukając towarów w nieco niższych cenach, jakikolwiek z nas może ...

Moda na zakupy

Każdy z nas, nawet w trakcie robienia powszednich zakupów, ma ...